ביטוח חיים למשכנתא

משכנתא נוחה - ייעוץ משכנתאות

יש לי כבר ביטוח חיים רגיל זה בסדר?

ביטוח חיים למשכנתא הוא ביטוח ללווים במקרה של מוות בסכום שהולך ויורד עם השנים ונועד להגן על הבנק לא כמו ביטוח חיים רגיל שהוא ביטוח למקרה מוות בסכום קבוע שנועד לשמור על רמת החיים של הלווים ומשפחתם במקרה של פטירת אחד מבני הזוג שהיה גם מפרנס. 

בהנחיית בנק ישראל לווים חייבים לבטח עצמם בביטוח משכנתא לפחות עד היום בו הם מסיימים לשלם משכנתא. ביטוח משכנתא נועד בראשיתו להבטיח החזר כספי לבנק במקרה פטירת אחד מהלווים ובנוסף , נותן מענה לתקופה קשה בה אחד מהלווים /מהזוג נפטר ועול הפרנסה יפול רק עליו וכך הוא לא יוכל להחזיר את כספי המשכנתא בין היתר.

דוגמא :

בני זוג שלקחו משכנתא בסה"כ 650 אלף ש"ח עם החזר של 5000 ש"ח בחודש בגין המשכנתא, נניח שהם היו מרוויחים כ -21 אלף ש"ח בחודש ורוב ההכנסה הייתה של האישה. יום אחד נפטרה האישה והבעל נותר עם עול כלכלי שחונק אותו והוא אינו יכול לנהל חיים תקינים בעקבות החזר המשכנתא. 

במקרה כזה של פטירת אחד מהלווים/בני זוג חברת הביטוח תכסה את המשכנתא שלקחו בני הזוג ותעביר את כספי הביטוח לסילוק יתרת המשכנתא ללא תשלומים נוספים בנוגע למשכנתא.

גישור-משפחה

לפי מה נקבע סכום ביטוח חיים למשכנתא

לכל לווה ישנם נתונים שונים שלפיהם החברות המבטחות בביטוח חיים למשכנתא קובעים את סכום הביטוח . הנתונים אומנם שונים אבל המאפיינים העיקריים – נתוני המבוטח , סכום המשכנתא הנם מאפיינים זהים שחברות הביטוח ככלל קובעים על פיהם את סכום הפרמיה אותם הלווים ישלמו. בהרחבה :

  • נתוני המבוטח: זכר/נקבה, מצב בריאותי של כל לווה , גיל ,האם הם מעשנים.
  • סכום המשכנתא : תקופת החזר, לוח סילוקין ,גובה הריבית ,סה"כ המשכנתא

 

בנוסף, אי אפשר שלא להתייחס להנחות ומבצעים ע"י חברות הביטוח וגם שיתופי פעולה בין בנקים לסוכנויות – ישנם סוכנויות המעניקות הטבות לבאים דרך בנקים מסוימים.שווה לבחון את ההנחה המתקבלת ואם יש ערך מוסף ואותה להשוות במידה ואנו מגיעים לא דרך הבנק. כמו כן , אם יש לכם קרוב משפחה מדרג ראשונה שעובד בחברת ביטוח ישנם חברות המעניקות הנחות של עשרות אחוזים על ביטוח חיים למשכנתא.

כדאי לדעת : הסכום המינימלי לביטוח משכנתא זהו סכום המשכנתא שאותו לקחנו. כמובן שניתן לקבל ביטוח עם כיסוי גדול יותר כדי שסכום המשכנתא יסולק ובנוסף גם יישאר למוטבים כסף לשרוד את התקופה המאתגרת כאשר נפטר אחד המפרנסים. כמו כן מחיר הפרמייה יהיה בהתאם (גבוה יותר).

 

למה לשים לב לפני רכישת ביטוח חיים למשכנתא 

מילוי הצהרת הבריאות –  כבר שמענו על מקרים שמבוטחים לא מילאו את הצהרת הבריאות כנדרש והעלימו פרטים ובמקרה ביטוחי עלו על הפרטים שסילפו והעלימו בצהרת הבריאות. כמובן שחברת הביטוח ביקשה לדחות את המקרה הביטוחי . לכן מאוד חשוב כאשר אנחנו ממלאים את הצהרת הבריאות שתהייה כנה ואמיתית , מי שמעשן , בעל מחלות רקע וכו' יצהיר על פרטים נכונים כדי לא להגיע למצב בו יש עילה לחברת הביטוח לדחות את המקרה הביטוחי.

שימו לב לתקופת ביטוח חיים למשכנתא -למבוגרים בינינו יש לשים לב לגיל סיום הביטוח (בהרבה חברות עד גיל 80) והאם יש תנאים מגבילים מגיל מסוים. בנוסף לקחת בחשבון כי ממועד כניסה לדירה /קבלת הדירה ועד שהמשכנתא קטנה לסכום של כ 30,000 ש"ח או פחות אינה מחייבת ביטוח חיים למשכנתא. 

לוח תשלומים מלא – לצורך השוואת הצעות המחירים שאתם מקבלים רצוי מאוד לקבל לא את הסכום שתשלמו בשנה הראשונה אלא את כל השנים בהם תשלמו את המשכנתא וכך תוכלו לדעת האם אתם משלמים יותר ככול שעובר הזמן או פחות ולהשוות את הצעות המחיר . בנוסף גם תוכלו לדעת גם בסה"כ תהיה עלות הביטוח לאורך כל המשכנתא ולבחור את ההצעה הכי אטרקטיבית ונכונה.

שימו לב לסעיף עמלת פירעון מוקדם בכיסוי הביטוחי – ישנם חברות ביטוח אשר אינם מכסות את עמלת הפירעון המוקדם במקרה הביטוחי לכן חשוב לשים לב לכך כי במקרים מסוימים (תלוי בוותק המשכנתא, ריביות ועוד) קורה שהביטוח כיסה את המשכנתא של המבוטחים אך היות והפוליסה לא החילה גם את עמלת הפירעון , המבוטח הנותר נשאר עם חוב של כמה עשרות אלפי ש"ח שהוא עדיין חייב לבנק ולא תמיד יש לו אפשרות לעמוד בתשלומים הללו.

 

רגע ואם מחזרתי את המשכנתא ?

חשוב מאוד ! לאחר מיחזור משכנתא מול הבנק עליך לדאוג לעדכן את מסלולי המשכנתא (סכום הביטוח, תקופת הביטוח וגובה הריבית). ניתן לבצע זאת באמצעות סוכן הביטוח. למה? כי ההחזרים והריביות שלך ירדו /התעדכנו והביטוח מוכרח לדעת כדי לעדכן את סכומי הכיסוי הביטוחי העדכני למקרה ביטוחי.

לשיחת ייעוץ ללא עלות , השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שאלות שאוהבים לשאול אותנו

חשוב מאוד שכאשר אנחנו עונים על שאלון ההצהרה בביטוח החיים שכל הפרטים יהיו נכונים ומדויקים – לא מעט חברות הביטוח מרגישות שהן יכולות להתנער מכיסוי ביטוחי עכב פגם באמינות הלקוח או שמצבו של אדם השתנה במהלך חייו של אדם – כמו למשל לקוח שהתחיל לעשן שזהו סעיף שרוב חברות הביטוח מעלות את הפרמיה בגין כך- לכן כדאי להיות הכי שקופים ואמיתיים ואם יש שינוי מאז הצהרתנו צריך לעדכן את חברת הביטוח.

כמובן, כדי לא להמשיך לשלם את הפרמיה שכן היא כבר לא רלוונטית. ובמידה ופרענו חלק מהמשכנתא אנחנו יכולים לחסוך כסף בתשלום הפרמיה של ביטוח החיים לכן מיד להתקשר לחברה המבטחת ולעדכן אותם.

חשוב לדעת!

טיפ ! חשוב לעשות בדיקה מקדמית ולבחון אם יכולה להיות לנו איזושהי בעיה בה חברת הביטוח תתנגד למכור לנו ביטוח חיים למשכנתא בעקבות מחלה , מצב בריאותי מסוכן , מקרה בו חברת הביטוח תרצה לבטח אותנו אך בפרמיה גבוהה ביותר שתגרום לנו לחשוב עוד פעם אם כדאי/ אנו יכולים לרכוש נכס. כל הבדיקות וההכנות הללו ייתנו לנו ראש שקט להתחיל את העסקה בצורה ברורה ובלי הפתעות בדרך ויימנעו מאתנו הפסדים כספיים והרבה עוגמת נפש.

משכנתא נוחה - מתאימים לך משכנתא

משרדנו עוסק באחד הנושאים החשובים ביותר לקבלת החלטה בחיים- ייעוץ משכנתא. אנו מתמחים במגוון רחב של משכנתאות,משכנתא חדשה ,מיחזורי משכנתא ,מחיר למשתכן, משכנתא לכל מטרה ועוד. אנחנו במשרד מתמחים בהשגת התוצאה הטובה ביותר עבור המיוצגים שלנו ובליווי הלקוח עד להשגת התוצאה המקסימלית בנטילת המשכנתא. 

אשמח שתצרו קשר -שיחת ייעוץ ללא עלות , משכנתא נוחה – ייעוץ משכנתאות.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים ונחזור אליכם